Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 10:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 12:50 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ringo napisał(a):
Dlaczego forum wyswietla godzine 22-ga??? Przesuniecie czasu nie bylo przypadkiem do przodu? Ech, to w ogole nie zwiazane z tematem...

Ringo, nie pierwsza i nie ostatnia o to pytasz. :wink: Coś tam chyba kiedyś ktoś uderzał z tą sprawą do admina , ale admin nie wiedział, jak to przestawić, albo jakiś inny problem wyniknął... :wink:
W każdym razie, idzie się przyzwyczaić. Poza tym, zawsze sobie można w profilu dopasować godzinę do swojej strefy czasowej i będzie jak talala. :wink: No a fakt, że godzina na forum bez zalogowania jest niepoprawna - ech, no trudno się mówi. :lol:

PS Ja wiem, że zawracam gitarę i w ogóle wiercę dziurę w brzuchu, ale tak bym ładnie, tak nieśmiało prosiła któregoś z moderatorów o przesunięcie ostatnich dwóch postów z tego wątku do... bo ja wiem... "Wolnych pogaduch" (no bo po co zakładać nowy temat, złożony z dwóch, lub niewiele więcej postów, jak można wykorzystać tamten - zresztą specjalnie stworzony do rozmów o wszystkim i o niczym oraz do takich właśnie dygresji, powstałych w innych tematach).
Tzn. ja tak tylko apeluję, ładnie proszę. :oops: W razie czego, to tę prośbę olejcie, jeśli to zbyt niepotrzebna pierdoła z mojej strony. :wink:

edit:
O, a to właśnie rzeczony topic, w którym został już poruszony temat źle ustawionego czasu na forum. :wink: :arrow:
http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... .php?t=818

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 9:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Karolu, czy wobec tego tekst Lennona zacytowany przeze mnie (za chwile zmienie literowke) byl w ksiazce Chromcewicza przytoczny przez Ringo? Czy wiesz, czyje tlumaczenie znajduje sie tam (to moze byc kwestia tylko i wylacznie tlumaczenia)?

A tak, to... Ymm... Co mam zrobic, zebys poczul nieodparta ochote wklepania tutaj w wolnym czasie wersji z Michalskiego? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 10:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
Karolu, czy wobec tego tekst Lennona zacytowany przeze mnie (za chwile zmienie literowke) byl w ksiazce Chromcewicza przytoczny przez Ringo? Czy wiesz, czyje tlumaczenie znajduje sie tam (to moze byc kwestia tylko i wylacznie tlumaczenia)?

A tak, to... Ymm... Co mam zrobic, zebys poczul nieodparta ochote wklepania tutaj w wolnym czasie wersji z Michalskiego? ;)


No nie, o książce Chromcewicza nic nie wiem, bo jej nigdy na oczy nie widziałem, a Ringo, to chyba Twoja ksywka tu na forum :lol:

Ja jedynie stwierdziłem, że gdzieś już czytałem podobny tekst do tego co zacytowałeś i wyszperałem go w innym tłumaczeniu w książce Michalskiego. Nic więcej nie wiem.

Tłumaczenia są różne, ale ich sens jest w sumie ten sam. Nie zmienia to faktu, że nie mamy oryginału, do którego możnaby się odwołać. Zawsze można spróbować wklepać w googla fragment angielskiego tekstu (np. flaming pie, czy też tego McArtreya), to może wyskoczą angielskie źródła.

Z czasem u mnie krucho, ale jeśli się nie spieszy, to może po pewnym czasie uda mi się zamieścić wspomniany przeze mnie tekst tu na forum. No ale jeśli komuś zabraknie cierpliwości, to nie obrażę się jeśli ktoś inny zamieści to tłumaczenie, bo chyba nie jako jedyny mam książkę Michalskiego :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 10:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Oto oryginal (wygooglowalam:)):

Being a Short Diversion on the Dubious Origins of Beatles
Once upon a time there were three little boys called John, Paul and George, by name christened. They decided to get together because they were the getting together type. When they were together they wondered:
"What for after all, what for?"
So all of a sudden they all grew guitars and formed a noise. Funnily enough, no one was interested, least of all the three little men. So-o-o-o on discovering a fourth little even littler man called Stuart Sutcliffe running about them they said (quote):
"Sonny get a bass guitar and you will be alright"
And he did - but he wasn't alright because he couldn't play. So they sat on him with comfort 'til he could play.

Still there was no beat, and a kindly old aged man said (quote):
"Thou hast not drums!"
"We had no drums!" they coffed. So a series of drums came and went and came. Suddenly, in Scotland, touring with Johnny Gentle, the group (called the Beatles called) discovered they had not a very nice sound - because they had no amplifiers. They got some. Many people ask:
"What are the Beatles? Why Beatles? Ugh, Beatles, how did the name arrive?"
So we will tell you. It came in a vision - a man appeared on a flaming pie and said unto them:
"From this day on you are the Beatles with an 'A'."
"Thank you, Mister Man", they said, thanking him. And then a man with a beard cut off said:
"Will you go to Germany (Hamburg) and play mighty rock for the peasants for money?"
And we said:
"We would play mighty anything for money".
But before we could go we had to grow a drummer, so we grew one in West Derby in a club called Some Casbah and his trouble was Pete Best. We called:
"Hello, Pete, come off to Germany!"
"Yes!"
Zooooom.

After a few months, Peter and Paul ( who is called McCartney, son of Jim McCartney, his father) lit a Kino (cinema) and the German police said:
"Bad Beatles, you must go home and light your English cinemas."
Zooooom, half a group. But even before this, the Gestapo had taken my friend little George Harrison (of Speke) away because he was only twelve and too young to vote in Germany; but after two months in England he grew eighteen, and the Gestapoes said:
"You can come."
So suddenly all back in Liverpool Village were many groups playing in grey suits and Jim said:
"Why have you no grey suits?"
"We don't like them, Jim" we said speaking to Jim. After playing in the clubs a bit, everyone said:
"Go to Germany!"
So we are. Zooooom. Stuart gone. Zoom zoom! John (of Woolton) George (of Speke) Peter and Paul zoom zoom. All of them gone.

Thank you club members, from John and George (what are friends).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 10:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
No nie, o książce Chromcewicza nic nie wiem, bo jej nigdy na oczy nie widziałem, a Ringo, to chyba Twoja ksywka tu na forum :lol:
Aha. Z konstrukcji zdania i konktekstu mojego posta wywnioskowalam, ze piszesz o przytoczeniu przez Ringo w ksiazce Chromcewicza ;)

Ja jedynie stwierdziłem, że gdzieś już czytałem podobny tekst do tego co zacytowałeś (...)
ZacytowaLAM. Tak sie zlozylo, ze przyszlam na ten swiat jako ona, a nie on ;) Ale fakt, wiele lat temu, mialam okres mowienia o sobie w formie meskiej, w zwiazku z ksywka ;) Z ksywkami ;)

Zawsze można spróbować wklepać w googla fragment angielskiego tekstu (np. flaming pie, czy też tego McArtreya), to może wyskoczą angielskie źródła.
Wygooglowalam oryginalny tytul, ktory podales Ty zreszta w swoim poscie :-)

(...) nie obrażę się jeśli ktoś inny zamieści to tłumaczenie, bo chyba nie jako jedyny mam książkę Michalskiego :)
Zamiescilabym z checia, gdyz ksiazke mam, ale dlugich na wieeeellleeee mil raczek juz nie ;) Za daleko ode mnie polka z ta ksiazka. Nie da rady ;) Nie siegne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 2:52 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
http://www.thebeatles.art.pl/content.ph ... id=2845748

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY