Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 22, 2024 7:15 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
W 1995, w 50 rocznicę atomowego ataku na Japonię nastąpił nieoczekiwany re-union - Rodzina MCCartneyów spotkała się z ... Yoko Ono by wziąć udział w historycznej sesji nagraniowej.
Myślę, że odbyło to się na fali re-union, Antologii.
Nagranie jest dość ostre nawet jak na eksperymentalne nagrania Johna i Yoko z 1968. Yoko wydaje z siebie takie dźwięki jakby dusiała się własnymi wymiocinami. Nie wiem dlaczego Paul zdecydował się na wzięcie udziału w czymś tak okropnym.
Dla ludzi o silnych nerwach, oraz fanów Yoko, link:

http://home.hiwaay.net/~gjohnson/macca3.html

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 5:39 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Muszę przyznać, że "skapitulowałam" po trzech częściach...
Może w takich przypadkach powinien się liczyć czyn, a nie skutek. A taki czyn ze strony Paula to musiało być rzeczywiście wielkie poświęcenie :lol: :twisted: :wink: .

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 8:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Pozwolilem sobie przetlumaczyc krotki tekst pochodzacy z "Monthly Beatles Book" (maj / sierpien 1995 r.) na temat historii tego nagrania.
Cytuj:
11 marca (niektore zrodla podają date styczniowa) Yoko Ono wraz z synem (z malzenstwa z Johnen) Sean'em Ono Lennonem odwiedzila prywatne studio Paula McCartneya zwane "the mill" (młyn) w Wschodnim Sussex aby nagrac swoja kompozycje "Hiroshima Sky Is Always Blue" ktora miala upamietnic 50-ta rocznice zrzucenia bomby atomowej na Hiroshime.

Yoko i Sean polaczyli sily w nagraniu z Paulem i jego rodzina, żona Linda i ich dziecmi: Mary, Heather, Stella i James'em. Yoko wziela na siebie glowny wokal. Paul udzielil sie wokalnie w tle oraz zagral na kontrabasie (tym samym, na ktorym gral Bill Black w utworze "Heartbreak Hotel" Elvisa Presleya).Dodatkowo Linda zagrala na organach a Sean i James na gitarach. Mary, Heather i Stella na instrumentach perkusyjnych oraz w churkach.

Utwor ten utrzymany jest w stylu jam session i oparty jest na nie ujetych w forme eksperymentow charaktyreyzujacych wczesny muzyczny styl Yoko, prezentowany m.in. na takich albumach jak Two Virgins, Life With Lions czy Live Peace in Toronto (w czesci Yoko).

Przed powrotem Yoko i Seana do Nowego Jorku, Paul zmiksowal nagranie a Yoko nalozyla bicie dzwonow na ktorych zagral Sean na wstepie utworu.

Plotka głosila, ze Yoko planowala wydac ta piosenke w przyszlosci na solowym albumie, ktory nagralaby z zespolem Sean'a. Ono powiedziala: "Nie odpowiednie byloby umieszcenie tego nagrania na mojej plycie. Czuje tak, poniewaz to wydazenie dotyczylo rowniez dzieci - wiec nie moglabym tego umiescic na komercyjnym krązku. Tak własnie czuje i umieszcze to w całkiem inny sposob - nie komercyjny. To jest jednak trudne do zrobienia"


Yoko Ono napisał(a):
"Hiroshima's sky is blue" to modlitwa, pragne aby spoleczenstwo w przyszlosci bylo piekne jak niebieskie, niebieskie niebo"


pozdrawiam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 9:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Macho, dzięki za tłumaczenie! :)

Taaak, jaka to piękna modlitwa :lol:
Jakby tak wszyscy się modlili, to co chwilę trzeba by wzywać karchera do dywanów i wykładzin :wink: :lol:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 8:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Pusty śmiech mnie ogarnął.....hehehehe---- dobrze ujął to Paweł określając ten pseudośpiew słowami:
Cytuj:
Yoko wydaje z siebie takie dźwięki jakby dusiała się własnymi wymiocinami. Nie wiem dlaczego Paul zdecydował się na wzięcie udziału w czymś tak okropnym.

Nic dodać - nic ująć....


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 8:43 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 02, 2004 12:28 pm
Posty: 109
Miejscowość: Kraków/Rzeszów
Pawel napisał(a):
Nagranie jest dość ostre nawet jak na eksperymentalne nagrania Johna i Yoko z 1968. Yoko wydaje z siebie takie dźwięki jakby dusiała się własnymi wymiocinami. Nie wiem dlaczego Paul zdecydował się na wzięcie udziału w czymś tak okropnym.
Dla ludzi o silnych nerwach, oraz fanów Yoko (...)

Teraz zastanawiam się, czy ściągać... Fanem Yoko nie jestem (chociaż nadal uważam, że "Kiss, kiss, kiss" wymiata :D ), specjalnie silnych nerwów nie mam, wymiocinami sie nie pasjonuję... Niech ktoś jeszcze przesłucha i powie czy warto, bo ja jestem za młody, zeby niszczyć sobie psychikę. :)

_________________
Patykowy Blog


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Ściągnij- posłuchaj-oceń. Masz prawo do własnej oceny tej twórczości.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY