Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 11:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2006 11:33 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Jakoś nikt nie kwapi się z podjęciem tematu, choć od paru tygodni już wiadomo co się święci. Ania 1 zapodała temat na stronie głównej, a tu nic, cisza.... chociaż będziemy wkrótce świadkami zdarzenia na które większość z nassamych czekała całe życie. (Tak mi się zdaje przynajmniej).

Brak reakcji wynika tu pewnie z niewiedzy :wink:

Otóż najsłynniejsza i najlepsza trupa akrobatów na świecie Cirque du Soleil organizuje na lato swój nowy program.
W skrócie powiem, że muzykę do programu tworzą sami Beatlesi!
Nad stroną muzyczną pracują dwaj Beatlesi, George Martin i Giles Martin (syn). Wdowy po Johnie i George'u też są zaangażowane.
To bedzie coś czego świat jeszcze nie słyszał (i nie widział).

Żeby Was zaciekawić jeszczebardziej tematem, powiem, że około roku 2000 George Harrison zainteresował Cirque'em Paula i Ringo. Były nawet już wtedy plany że Beatlesi sami zrobią show do występu Cirque. Co ciekawe, za projekt miał odpowiadać George, znany ze swojej niechęci do wskrzeszenia The Beatles. George jednak zmarł wkrótce.
Ale projekt nie zaginął.
Paul był tak zachwycony występami Cirque, że jego pre-show z Trasy 2002/3 był zainspirowany sztuką Cirque.
Teraz prace są już na ukończeniu. George Martin jest zafascynowany tym jak zabrzmi nowa muzyka The Beatles.
Zresztą możecie sami go zobaczyć i posłuchać.
Wejdźcie na www.thebeatles.com a tam jest link do strony Cirque, gdzie m.in wypowiada się George Martin.

A więc, może dla niektórych fanów temat jest błachy i nieistotny, ale pomyślałem, że może jednak znajdzie się ktoś kto doceni to wiekopomne wydarzenie w historii The Beatles.

pozdro
Pawel :)

_________________
www.the-beatles.pl


Ostatnio edytowany przez Pawel, Śro Kwi 26, 2006 7:50 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2006 1:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Niby racja, że temat nie za bardzo się rozwinął ;)

Był rzeczywiście w wiadomościach na stronie głównej, a tu na forum przewinął się niepozornie w kilku postach, w wątku "telewizyjnym", w odpowiedzi na krótki reportaż w teleexpresie

http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... &start=200

W sumie może brak rozwinięcia tematu wyyniknął z niewielkiej ilości informacji, które posiadaliśmy (mówię przynajmniej za siebie :oops: :lol: ), a dopiero teraz, niezastąpiony w dostarczaniu nam informacji prawie że z pierwszej ręki, Paweł :lol: (za co oczywiście ślę ukłony), przekazał nam nieco więcej szczegółów, nawet wraz z ciekawym tłem historycznym projektu :)

No cóż, ja ze swojej strony, mając te informacje które miałem, wolałem się zbytnio na tę historię nie "napalać" - po trosze po to, żeby się później nie rozczarować, jeśli ten cały szum medialny jest tylko pewnym zabiegiem marketingowym, mającym na celu przyciągniecie zainteresowania do projektu, a sam projekt niczym przełomowym się nie okaże.

No ale nawet gdzieś tam w necie dokopałem się do cenika biletów i rozkładu miejsc tej sali, w której ma się odbyć przedstawienie. I nawet na chwilę wyobraziłem sobie samego siebie na jednym z tych miejsc i zacząłem się zastanawiać, czy w dniach przedstawień jestem dyspozycyjny, czy nie :lol:

pozdrawiam
Karol

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2006 7:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Pawel, rzeczywiscie nie patrzylam na ta wiadomosc pod takim katem. Ciekawy post, dziekuje! Chociaz mimo wszystko... Jakos nie potrafie dojrzec zuplnej rewolucyjnosci wspolpracy dwoch ex-Beatli.. Plyt duetu Page-Plant, nigdy nie postrzegalam jako reaktywacji Led Zeppelin... To rzeczywiscie bardziej radosna wiadomosc, ale.. nie umiem postrzegac jej w ramach reaktywacji. :-(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2006 7:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Ringo, nikt z poza kręgu The Beatles, nie słyszał jeszcze tych nagrań więc trudno powiedzieć.
Ale Mark Hudson, przyjaciel i producent Ringo, powiedział 2 kwietnia na konwencie fanów The Beatles w New Jersey, że słyszał już tę płytę (czy jej fragmenty), i że jest to coś na co wszyscy fani powinni oczekiwać z niecierpliwością.
Z tego co wiem, dwaj Martinowie całkowicie przerabiają znane i nieznane nagrania The Beatles z lat 60's. A Paul i Ringo (jak sądzę) dorzucili coś nowego.
Mam również dziwne podejrzenia/przeczucia, że już koło roku 2000 Beatlesi nagrali coś nowego (w trójkę) i być może te nagrania też są wykorzystywane. Zobaczymy.
George wypowiadał się wtedy w jednym z wywiadów o wspólnym występie Beatlesów (pierwszym od 30.01.1969) - miał to być występ związany z show Cirque De Soleil. Nikt wtedy nie wziął chyba tego na poważnie (George zawsze był niechętny wskrzeszaniu The Beatles), więc sprawa została przez fanów i media właściwie zapomniana. Tymczasem kroi się coś naprawdę wielkiego!

Na pewno będzie nowa płyta The Beatles, a prawdopodobnie również dvd :)
:arrow: Image

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2006 8:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dzisiaj dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy dodającej pikanterii całej sprawie, otóż ostatnie wspólne i publiczne pojawienie się Paula George'ai Ringo miało miejsce właśnie podczas spektaklu Cirque Du Soleil! :idea: :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2006 9:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
nowa płyte The Beatels ?
Ja jestem t od niedawna wiec ... nie miałam o tym pojęcia !
Mówicie że będą to pzreróbki starych i jakieś nowe ich piosenki ?
Czy coś w stylu Let It Be Naked ?
Proszę o informacje !
Z angielskich wypwiedzi Martina raczej nic nie zrozumiem, więc proszę Was o little help ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 8:32 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
CIRQUE DU SOLEIL- All You Need Is Love
http://www.contactmusic.com/new/xmlfeed.nsf/mndwebpages/cirque%20du%20soleil%20-%20all%20you%20need%20is%20love_25_04_2006


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 12:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Ja myślę, że to będzie bardziej coś w kierunku Liverpool Sound Collage McCartney'a...

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 10:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dobra!
mogę Wam wreszcie przedstawić występ przedpremierowy Cirque.
Soundtrack to oczywiście LOVE w wykonaniu The Beatles 8)

http://www.prnewswire.com/broadcast/244 ... umer.shtml
(kiliknij na drugi obrazek od góry, program zaczyna się po około 60-tej sekundzie)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 11:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Mam być szczera? :wink: Cóż... nie zrobiło to na mnie wrażenia. Jasne, że kolaż, fantastyczne połączenie, przeplatanie się kawałków Fab Four znowu wywołało gęsią skórkę, jednak jeśli idzie o samo show...
Nie wiem, pewnie coś ze mną jest nie tak, ale w ogóle mnie nie rusza. Wszystko pięknie, z rozmachem, przepychem dekoracji, ale ani to nie nęci, ani kusi. ;)
Zabijecie mnie za to :roll: - przerost formy nad treścią.
Wolałam już tę bardziej kameralną żonglerkę. ;) Gdyby jeszcze tło muzyczne, takie samo jak w przypadku Cirque, zastosować, to byłoby cacy. ;)

Ja w tym, poza kolejnym wystepem rodem z Las Vegas (baaardzo przypominającym mi te show Celine Dion ;)) nie widzę nic zapierającego dech w piersiach. No, może poza sir Georgem Martinem. :oops: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 11:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Magda, to wina głośników! :D :lol:
Masz słabe głośniki.
Wszystkie miejsca podczas koncertu są wyposażone w niezależną kwadrofonię!!! 8)
Plus kilka ekranów naokólnych.
To ma robić wrażenie!

(Pożyjemy, zobaczymy! :wink: )
(Chociaż ta kwadrofonia zarezerwowana tylko dla gości Cirque w Las Vegas :roll: :twisted: :? )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 11:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Magda, to wina głośników! :D :lol:
Masz słabe głośniki.
Wszystkie miejsca podczas koncertu są wyposażone w niezależną kwadrofonię!!! 8)
Plus kilka ekranów naokólnych.
To ma robić wrażenie!
:shock: :shock: :shock: Tak się składa, że właśnie ostatnio zepsuły mi się głośniki. :shock: :wink: :lol: :lol: Ale nie wierzę w to, że moje zdanie zmieniłoby się drastycznie przy udziale lepszych. ;)

PS Zielonego pojęcia nie mam, co ekrany naokólne (choć tego się domyślam) i kwadrofonia. :lol: Brzmi dość... intrygująco. :wink: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 11:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Pierwszy pokaz przedpremierowy dla publiczności 2. czerwca.
George i Giles Martinowie pracowali dwa lata nad soundtrackiem do LOVE.
W soundtracku wykorzystano nagrania Beatlesów w sposób w jaki ich dotąd nie prezentowano. (próbka powyżej)
Apple planuje wydać CD, a także DVD, z pokazu, z soundtrackiem LOVE.

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 27, 2006 10:13 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
Jakoś nikt nie kwapi się z podjęciem tematu, choć od paru tygodni już wiadomo co się święci. Ania 1 zapodała temat na stronie głównej, a tu nic, cisza.... chociaż będziemy wkrótce świadkami zdarzenia na które większość z nassamych czekała całe życie. (Tak mi się zdaje przynajmniej).
Oj przepraszam 8) http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=1418

Widziałem zwiastuny i wprost nie mogę się doczekać!!! Powiedziałem już o tym wszystkim moim znajomym. Kurczę, ja już chce sierpnia!!! :cry: A tu jeszcze 3 miesiące (no niecałe)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 1:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Maveric napisał(a):
Pawel napisał(a):
Jakoś nikt nie kwapi się z podjęciem tematu, choć od paru tygodni już wiadomo co się święci. Ania 1 zapodała temat na stronie głównej, a tu nic, cisza.... chociaż będziemy wkrótce świadkami zdarzenia na które większość z nassamych czekała całe życie. (Tak mi się zdaje przynajmniej).
Oj przepraszam 8) http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=1418

Widziałem zwiastuny i wprost nie mogę się doczekać!!! Powiedziałem już o tym wszystkim moim znajomym. Kurczę, ja już chce sierpnia!!! :cry: A tu jeszcze 3 miesiące (no niecałe)

Oj przepraszam, Twój temat zacząłeś 1 Maja, a mój był zaczęty parę dni wcześniej, jeszcze w kwietniu ... 8)
PS: Modzi mogliby wrzucić Twój wątek w już istniejący, by uniknąć tzw "multiple thread" 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 11:10 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
mały oficjalny fragment z muzyką The Beatles z oficjalnej strony Cirque Du Soleil

KLIKNIJ

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 11:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Pawel napisał(a):
PS: Modzi mogliby wrzucić Twój wątek w już istniejący, by uniknąć tzw "multiple thread" 8)


Z tego co wiem nie ma takiej mozliwosci


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 9:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
greg napisał(a):
Pawel napisał(a):
PS: Modzi mogliby wrzucić Twój wątek w już istniejący, by uniknąć tzw "multiple thread" 8)


Z tego co wiem nie ma takiej mozliwosci

Z tego co wiem, dawno temu, w 2005, kilka moich wątków o osobach związanych z Beatlesami, głównie chodziło o ich żony, zostało bez mojej wiedzy całkiem poszatkowanych, pociętych, połączonych z innymi tematami i postami innych osób, czyli ogólnie dość drastycznie pozmienianych, co zresztą dało początek Działowi - Osoby Związane z The Beatles.
(PS: Nie protestowałem ani nawet nie jęknąłem, chociaż byłem mocno zdziwiony)
Serdecznie pozdrawiam!
Pawel

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 3:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Pawel napisał(a):
greg napisał(a):
Pawel napisał(a):
PS: Modzi mogliby wrzucić Twój wątek w już istniejący, by uniknąć tzw "multiple thread" 8)


Z tego co wiem nie ma takiej mozliwosci

Z tego co wiem, dawno temu, w 2005, kilka moich wątków o osobach związanych z Beatlesami, głównie chodziło o ich żony, zostało bez mojej wiedzy całkiem poszatkowanych, pociętych, połączonych z innymi tematami i postami innych osób, czyli ogólnie dość drastycznie pozmienianych, co zresztą dało początek Działowi - Osoby Związane z The Beatles.
(PS: Nie protestowałem ani nawet nie jęknąłem, chociaż byłem mocno zdziwiony)
Serdecznie pozdrawiam!
Pawel


Ciąć mogę, przenosisz poszczegolne posty tez moge, ale NIE MOGE przeniesc postu tytulowego (czyli de facto calego teamtu) do innego tematu...rozumiesz czy dalej nie wierysz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 3:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Aby scalic osobne watki w calosc trzeba juz mieszac w bazie danych. Jest to wiec raczej nie wykonalne dla moderatora, ktory moze tylko wykonywac zadania bezposrednio z poziomu forum. Az takiej "wladzy" to my nie mamy :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY